Aktuality

SLÁVA UKRAJINĚ! Ukrajinci obdivuhodně hrdinsky bojují za svoji vlast a svobodu, bojují i za nás v ČR, za celou demokratickou Evropu proti diktátorovi a vrahovi Putinovi, okupantům z Ruska! Klíčová je jednota EU, i s USA a dalšími státy ve vojenské a humanitární pomoci Ukrajině. Každý musí podle svých možností nějak pomoci, daroval jsem soukromě 100 000,- Kč na humanitární pomoc Člověk v tísní - SOS Ukrajina.

Zajímá mě svoboda a demokracie v naší zemi. Pro mnohé nepěkné nejsem voličem expremiéra A. Babiše (alias Bureše) a exprezidenta M. Zemana (alias). Stydím se, jako občan ČR, za oba, i za exprezidenta V. Klause a mnohé další, jim podobné ... ! Nemívám virózu, ale podporuji Milion chvilek pro demokracii a volím Piráty.

Naše demokracie není samozřejmostí, zajistili nám jí moudří a stateční (např. T. G. Masaryk, V. Havel atd.), mnozí i za správné ideály, i za nás, obětovali život (např. M. Horáková, J. Palach atd.). Pamatujme na hrdiny! Zapalme svíčku, k uctění jejich památky, nebuďme občané "ovce či pštrosi" a ve volbách volme moudře! 

Obec Újezd pod Troskami nevzkvétala, a to velmi dlouho! A kdo za to může, občané? Mnozí říkáte: TEN či ONEN starosta(ka), místostarosta(ka), zastupitel(ka) obce...! Já říkám: ANO, máte pravdu, ale kdo dotyčné "moudře"..., žel i opakovaně zvolil, i když selhávali...? U rozvoje obce jde o kompetentnost a transparentnost práce zastupitelstva obce (ZO), jde hlavně o práci starosty a místostarosty (OÚ), oni mají i zodpovědnost za úspěch či neúspěch! Obce, kde mají roky kompetentní a transparentní ZO/OÚ poznáte, jen do ní vjedete. Obec Újezd pod Troskami mezi takové žel nepatří(la). Blýská se na lepší časy s realizací ČOV a kanalizace? Doufám...

Důležité z mé občanské aktivity i z mé práce zastupitele obce v roce 2018 - 2022:

Zvolí si Slováci za prezidenta Ficovu "podržtašku" nebo pana Korčoka?

Moudří, vzdělaní, slušní občané SR prohráli poslední parlamentní volby s těmi "opačnými" občany. A tak v SR vládne "Ficův svět" lží, intrik, "našich lidí", mafiánů, populismu... proruského SMERu, Pellegriniho HLASu a Dankovi SNS! Tato vláda vede Slovensko na okraj EU a NATO..., k zločinnému Rusku! Pro demokracii a právní stát na Slovensku je velmi důležité, kdo bude zvolen prezidentem. Volba Pellegriniho bude další fatální chybou, "chcimír" Fico ovládne vše!

Přeji Slovensku moudrou volbu, nepřeji návrat mafiánů, populistů... k moci!

Občany Slovenské republiky čekají velmi důležité parlamentní volby, které rozhodnou o vývoji jejich země na mnoho let. Slováky mám rád (nejen jako "Čechoslovák" ročník 1967) a tak nepřeji SR volební vítězství Ficova SMER-SD, jeho vládu podporovanou vlastním "bečkem" - Pellegriniho HLASem a SNS, fašisty atd. Býti občanem Slovenska, tak volím Progresívne Slovensko s M. Šimečkem, ne "Ficův svět" lží, intrik, "našich lidí", mafiánů, populismu, proruského SMERu!

Volím Petra Pavla! Je nadějí pro naší zemi a usmíření mezi občany!

V I. kole prezidentské volby jsem volil pana Marka Hilšera. Nechtěl jsem po více jak 30 letech od Sametové revoluce prezidenta s komunistickou minulostí! K tomu žel ještě naše společnost nedozrála... Ve II. kole budu i já volit pana generála Petra Pavla. Budu volit svobodu, demokracii, pravdu a důstojnost pro všechny naše občany, i jeho upřímně míněnou snahu o usmíření mezi rozdělenými občany. Nechci Babišův svět plný populismu, lží, chaosu, malosti...! 

Zvolíme si za prezidenta ČR osobnost nebo montrum, agenta STB...?

Volba pana prezidenta nebo paní prezidentky České republiky je pro vývoj v naší zemi zásadní. Koho si ve volbách občané (ne)moudře zvolíme? Bude to pro mě, po dlouhých 20 letech, konečně osobnost či opět "monstrum", za které se budu zase stydět (jako za p. Klause a p. Zemana)? Pro moji volbu mezi prezidentskými kandidáty je rozhodující jejich morální kredit a postoj k EU a NATO, nevolitelný i pro mě je agent STB p. Babiš a populista p. Bašta!

Újezd pod Troskami volby do ZO, budu křížkovat, nechci na OÚ p. Kubištu!

Pro volby do zastupitelstva obce 2022 - 2026 byla sestavena jen jedna kandidátka, což je o mnohém vypovídající, smutná realita a chyba! Moji OK reakcí (vzhledem ke staronovým kandidátům) by mohlo být nejít k volbám nebo do urny hodit neplatný volební lístek... To ale neudělám, když kandiduje pan Kubišta (kterého si jako občan nepřeji pro mnohé nepěkné mít již počtvrté na OÚ) a pan Švihel. S "třesoucí se rukou" budu křížkovat zbylých 7 kandidátů!

Zeman a Klaus jsou monstrózní zjevy naší politiky - s tím 100 % souhlasím!

Volba pana prezidenta či paní prezidentky České republiky v lednu 2023 se blíží. Koho si ve volbách občané zvolíme? Bude to po dlouhých 20 letech konečně osobnost či opět monstrum? V zajímavém rozhovoru na mé oblíbené stanici - Českém rozhlasu Plus, se dozvíte mnohé o nás občanech..., o populistech a i o monstrózních zjevech naší politiky... Naše společnost je nemocná, vnímám to stejně, jako pan filosof Václav Němec (paní Barbora Tachecí je opět skvělá...).

Újezd pod Troskami - volby do zastupitelstva obce 2022 - 2026 jsou klíčové!

Naše OBEC nevzkvétá! Do zastupitelstva nekandidují nejschopnější občané, voliči volí a podporují i nekompetentní, na OÚ se dějí i nepěkné věci...! O úspěchu v životě rozhoduje poctivost a kompetentnost naší práce. U rozvoje naší obce jde o práci a kompetentnost starosty a místostarosty, oni mají hlavní zodpovědnost za (ne)úspěch! Obec, kde mají kompetentního starostu a místostarostu poznáte, jen do ní vjedete... Naše obec mezi takové žel roky nepatří!

Újezd pod Troskami - Policie ČR prověřuje zrcadlo na silnici č. III/2821

V srpnu 2019 nechal OÚ Újezd pod Troskami namontovat odrazové zrcadlo v rozporu s Technickou zprávou (pro OÚ jí zpracoval Projektservis Jičín), v rozporu se stanovisky Policie ČR - DI Jičín, MěÚ Jičín - odbor dopravy a dalších z roku 2018. Urgoval jsem po 3 roky na OÚ i na zastupitelích nápravu tak, aby zrcadlo v nepřehledné zatáčce plnilo svoji funkci. Dal jsem Podnět na Policii ČR. Koaliční zastupitelé mi 27. 6. 2022 na 18. zasedání ZO zamítli zrcadlo projednat!

Újezd pod Troskami tankodrom č. III/2821 opět plný děr, zarostlý křovím

Krajská komunikace č. III/2821, tankodrom mezi Újezdem pod Troskami a Semínovou Lhotou je opět plný děr a větví zasahujících do komunikace, s křovím a stromy ("nálety") bránícími výhledu v zatáčkách, u nájezdu z R35 v Újezdu atd. Díry a větve nutí řidiče kličkovat po silnici, jezdit prostředkem či zastavit u krajnice (kde zrovna není křoví) a nechat protijedoucí vozidlo projet. Provoz na komunikaci roste každým rokem, díry ničí podvozky, větve karoserie vozů. Proč?!

Semínova Lhota - Podnět VL pro OÚ, přerostlé obecní křoví a suché stromy

Na 18. zasedání ZO 27. 6. 2022 jsem informoval pana starostu, že do obecní komunikace k vodárně v Semínově Lhotě opět zasahují přerostlé větve. Dne 29. 6. 2022 jsem OÚ zaslal Podnět k řešení analogického na komunikaci postavené za paní starostky H. Protivné, kde ani za ní, ani za starostů J. Kubišty a J. Švihela nebyly od OÚ za XY let vykoupeny od vlastníků pozemky pod komunikací...! Vyzývám OÚ k řešení - urguji na OÚ výkup od května 2019, bez výsledku...!

Děkuji za podporu i za to, že většina nevěříte pomluvám, lžím a výmluvám!

Přeji všem spoluobčanům odpočinkové vánoční svátky, štěstí a hlavně zdraví i v novém roce! Děkuji všem těm, kteří aktivně, stejně jako já, podporují pozitivní změny v naší OBCI, např. realizaci ČOV a splaškové kanalizace. Nevěřte pomluvám a lžím o mě! Jak bych asi mohl, sám 1 opoziční zastupitel proti 6 koaličním zastupitelům "u moci" na OÚ a v ZO "brzdit" jejich práci pro naší OBEC? Jsou to jen výmluvy nekompetentních pro práci v zastupitelstvu!

 

VOLBY 2021 - naše ŠANCE PRO ZMĚNU, pro lepší budoucnost a život v ČR

Výsledek voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR rozhodne o tom, zda se naše země vrátí (?!), po mnoha letech nejen morálního marasmu, do vyspělé demokratické Evropy. Stejně, jak nám již řadu let chybí na Pražském hradě osobnost - státník, jakým byl pan prezident Václav Havel, tak nám žel roky chybí i důvěryhodné vedení státu! Nenechám se obelhat sliby a uplatit "dárky" populistů z ANO a SPD, neodpustím totalitu KSČ, VOLÍM BUDOUCNOST!