Aktuality

SLÁVA UKRAJINĚ! Ukrajinci obdivuhodně hrdinsky bojují za svoji vlast a svobodu, bojují i za nás v ČR, za celou demokratickou Evropu proti diktátorovi a vrahovi Putinovi, okupantům z Ruska! Zásadní je jednota EU, i s USA a dalšími státy ve vojenské a humanitární pomoci Ukrajině. Každý musí podle svých možností nějak pomoci, daroval jsem soukromě 100 000,- Kč na humanitární pomoc Člověk v tísní - SOS Ukrajina.

Naše OBEC (Čímyšl, Hrdoňovice, Semínova Lhota, Újezd pod Troskami) nevzkvétá, a to již velmi dlouho!
A kdo za to může, občané? Mnozí říkáte: TEN či ONEN starosta či starostka, místostarosta, zastupitel obce...! Já říkám: ANO, máte pravdu, ale kdo dotyčné "moudře", žel i opakovaně, ve volbách zvolil? Občané, my, Vy...

O úspěchu v životě obecně rozhoduje poctivost a kompetentnost naší práce. U rozvoje OBCE jde zejména o práci starosty a místostarosty, oni mají i hlavní zodpovědnost za úspěch či neúspěch! Obce, kde mají kompetentního starostu a místostarostu poznáte, jen do ní vjedete... Naše OBEC mezi takové žel nepatří...

Zajímá mě svoboda a demokracie v naší zemi. Pro mnohé nepěkné nejsem voličem expremiéra A. Babiše (alias Bureše) a prezidenta M. Zemana (alias). Stydím se za ně, stejně jako za exprezidenta V. Klause a za mnohé další, jim podobné ... ! Nemívám virózu, ale podporuji Milion chvilek pro demokracii a volím Piráty.

Naše demokracie není samozřejmostí, zajistili nám jí moudří a stateční (např. T. G. Masaryk, V. Havel atd.), mnozí i za správné ideály, i za nás, obětovali život (např. M. Horáková, J. Palach atd.). Pamatujme na hrdiny! Zapalme svíčku, k uctění jejich památky, nebuďme občané "ovce či pštrosi" a ve volbách volme moudře! 

Důležité z mé občanské aktivity i z mé práce zastupitele obce v roce 2018 - 2022:

Újezd pod Troskami volby do ZO, budu křížkovat, nechci na OÚ p. Kubištu!

Pro volby do zastupitelstva obce 2022 - 2026 byla sestavena jen jedna kandidátka, což je o mnohém vypovídající, smutná realita a chyba! Moji OK reakcí (vzhledem ke staronovým kandidátům) by mohlo být nejít k volbám nebo do urny hodit neplatný volební lístek... To ale neudělám, když kandiduje pan Kubišta (kterého si jako občan nepřeji pro mnohé nepěkné mít již počtvrté na OÚ) a pan Švihel. S "třesoucí se rukou" budu křížkovat zbylých 7 kandidátů!

Zeman a Klaus jsou monstrózní zjevy naší politiky - s tím 100 % souhlasím!

Volba pana prezidenta či paní prezidentky České republiky v lednu 2023 se blíží. Koho si ve volbách občané zvolíme? Bude to po dlouhých 20 letech konečně osobnost či opět monstrum? V zajímavém rozhovoru na mé oblíbené stanici - Českém rozhlasu Plus, se dozvíte mnohé o nás občanech..., o populistech a i o monstrózních zjevech naší politiky... Naše společnost je nemocná, vnímám to stejně, jako pan filosof Václav Němec (paní Barbora Tachecí je opět skvělá...).

Újezd pod Troskami - volby do zastupitelstva obce 2022 - 2026 jsou klíčové!

Naše OBEC nevzkvétá! Do zastupitelstva nekandidují nejschopnější občané, voliči volí a podporují i nekompetentní, na OÚ se dějí i nepěkné věci...! O úspěchu v životě rozhoduje poctivost a kompetentnost naší práce. U rozvoje naší obce jde o práci a kompetentnost starosty a místostarosty, oni mají hlavní zodpovědnost za (ne)úspěch! Obec, kde mají kompetentního starostu a místostarostu poznáte, jen do ní vjedete... Naše obec mezi takové žel roky nepatří!

Újezd pod Troskami - Policie ČR prověřuje zrcadlo na silnici č. III/2821

V srpnu 2019 nechal OÚ Újezd pod Troskami namontovat odrazové zrcadlo v rozporu s Technickou zprávou (pro OÚ jí zpracoval Projektservis Jičín), v rozporu se stanovisky Policie ČR - DI Jičín, MěÚ Jičín - odbor dopravy a dalších... z roku 2018. Urgoval jsem po 3 roky na OÚ i na zastupitelích nápravu tak, aby zrcadlo v nepřehledné zatáčce plnilo svoji funkci. Dal jsem Podnět na Policii ČR. Koaliční zastupitelé mi 27. 6. 2022 na 18. zasedání ZO zamítli zrcadlo projednat!

Újezd pod Troskami tankodrom č. III/2821 opět plný děr, zarostlý křovím

Krajská komunikace č. III/2821, tankodrom mezi Újezdem pod Troskami a Semínovou Lhotou je opět plný děr a větví zasahujících do komunikace, s křovím a stromy ("nálety") bránícími výhledu v zatáčkách, u nájezdu z R35 v Újezdu atd. Díry a větve nutí řidiče kličkovat po silnici, jezdit prostředkem či zastavit u krajnice (kde zrovna není křoví) a nechat protijedoucí vozidlo projet. Provoz na komunikaci roste každým rokem, díry ničí podvozky, větve karoserie vozů. Proč?!

Semínova Lhota - Podnět VL pro OÚ, přerostlé obecní křoví a suché stromy

Na 18. zasedání ZO 27. 6. 2022 jsem informoval pana starostu, že do obecní komunikace k vodárně v Semínově Lhotě opět zasahují přerostlé větve. Dne 29. 6. 2022 jsem OÚ zaslal Podnět k řešení analogického na komunikaci postavené za paní starostky H. Protivné, kde ani za ní, ani za starostů J. Kubišty a J. Švihela nebyly od OÚ za XY let vykoupeny od vlastníků pozemky pod komunikací...! Vyzývám OÚ k řešení - urguji na OÚ výkup od května 2019, bez výsledku...!

Děkuji za podporu i za to, že většina nevěříte pomluvám, lžím a výmluvám!

Přeji všem spoluobčanům odpočinkové vánoční svátky, štěstí a hlavně zdraví i v novém roce! Děkuji všem těm, kteří aktivně, stejně jako já, podporují pozitivní změny v naší OBCI, např. realizaci ČOV a splaškové kanalizace. Nevěřte pomluvám a lžím o mě! Jak bych asi mohl, sám 1 opoziční zastupitel proti 6 koaličním zastupitelům "u moci" na OÚ a v ZO "brzdit" jejich práci pro naší OBEC? Jsou to jen výmluvy nekompetentních pro práci v zastupitelstvu!

 

VOLBY 2021 - naše ŠANCE PRO ZMĚNU, pro lepší budoucnost a život v ČR

Výsledek voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR rozhodne o tom, zda se naše země vrátí (?!), po mnoha letech nejen morálního marasmu, do vyspělé demokratické Evropy. Stejně, jak nám již řadu let chybí na Pražském hradě osobnost - státník, jakým byl pan prezident Václav Havel, tak nám žel roky chybí i důvěryhodné vedení státu! Nenechám se obelhat sliby a uplatit "dárky" populistů z ANO a SPD, neodpustím totalitu KSČ, VOLÍM BUDOUCNOST!

Hrdoňovice, od těžké techniky poškozená komunikace na p. č. 1096-8

V pátek k večeru 22. 1. 2021 mi volal p. Bohuňovský z Hrdoňovic s informací o rozježděné komunikaci na obecním pozemku p. č. 1096/8 k jeho a Kratinových nemovitosti. V sobotu jsem se zajel na místo podívat, zjistit stav a zajistit si fotodokumentaci. Komunikace byla opět poškozena těžkou technikou při navážení dřeva na pozemek p. Jebavého p. č. 244/17, který mu bohužel prodalo minulé zastupitelstvo na skládku! Komunikace není stavěna na těžký provoz, to třeba to v zastupitelstvu vyřešit. Nelze opakovaně poškozovat obecní majetek, znepříjemňovat život spoluobčanům!

Pozvánka na 11. zasedání ZO, znečištěné komunikace od AGROS, těžké kovy

Dne 16. 12. 2020 od 18:00 bude další zasedání ZO. Projednávat se bude rozpočet obce na rok 2021 a strategický plán rozvoje obce, žádost Sklopísku Střeleč na odkup pozemku č. 244/18 v Hrdoňovicích, žádosti o dotace na prodejnu COOP a rekonstrukci "krámu" v Hrdoňovicích, žádost o převedení kostela do majetku obce atd. Budeme v ZO řešit i znečišťování komunikací od zemědělské techniky společnosti AGROS. Samá důležitá témata, občané přijďte...

Zasloužíme si jen to, o co se zasloužíme! Pravda a láska zvítězí nad lží...!

Přeji všem spoluobčanům klidné, odpočinkové Vánoce a šťastný nový rok 2021, přeji hlavně zdraví i do dalších let!

Děkuji těm, kteří se zapojují do dění v naší OBCI. Velmi si vážím podpory občanů, kteří usilují, stejně jako já, o pozitivní změny v naší, žel zanedbané OBCI. Naše snaha bude úspěšná, to je jisté..., již jsou vidět první výsledky... :-). Mé aktuální krédo je: Zasloužíme si jen to, o co se sami zasloužíme, například nenechme si líbit znečišťování komunikací u nás!

 

Podněty zastupitele z 1. 7. 2020 (siréna, břízy, zbrojnice, www VM, Zápisy ZO)

Transparentnost jednání na OÚ i v zastupitelstvu má být dle mého názoru standardní věc, je to ZÁKLAD VŠEHO. Jako zastupitel s transparentností problém nemám, což se o mě obecně ví. A ani se nestydím za své názory, takže jsem se rozhodl zveřejňovat své PODNĚTY, které dávám do zastupitelstva. Některé PODNĚTY se realizovaly, jiné mi žel byly v ZO zamítnuty či se řeší "na můj vkus" na našem OÚ dlouho... Zajímá vás, jaké PODNĚTY jsem dnes podal OÚ/ZO?