Aktivity pro obec

Aktivity pro obec

Jako občan Semínovy Lhoty jsem se prozatím zajímal a staral zejména o stav komunikací a obecního majetku v této části naší OBCE. Příklady mých, nejen pro Lhoťáky prospěšných aktivit, uvádím níže, i s podrobnějším popisem a fotodokumentací.

Jako zastupitel OBCE se budu se stejným nasazením, ale s většími pravomocemi a možnostmi, zajímat a starat o všechny části naší OBCE stejně - o Čímyšl, Hrdoňovice, Semínovu Lhotu i Újezd pod Troskami (řazeno podle abecedy).

Petice za rekonstrukci komunikace č. III/2821

Petice za rekonstrukci komunikace č. III/2821

Stav této silnice v úseku od obce Újezd pod Troskami, přes Semínovu Lhotu, až po konec Královehradeckého kraje ve směru na Rovensko pod Troskami, je mnoho let v katastrofálním stavu. Od našich zastupitelů jsem slyšel, proč to či ono nejde. A tak jsem se rozhodl pomoci havarijní stav této silnice řešit. Inicioval jsem, sepsal a na Krajský úřad podal Petici, která rozhýbala k aktivnějšímu konání jak Údržbu silnic, tak i naše zastupitelstvo. Díky Petici, kterou podpořilo svými podpisy 334 našich občanů včetně dopravce Bus Line a. s. má Krajský úřad v plánu rekonstrukci této naší silnice, což je jediné správné řešení, technický stav silnice se díky opravám ze strany Údržby silnic výrazně zlepšil.

Nebezpečně přerostlé křoví do silnice č. III/2821

Nebezpečně přerostlé křoví do silnice č. III/2821

Řadu měsíců nám komplikovaly silniční provoz do Lhotky nebezpečně přerostlé větve stromů a keřů, silnice se díky tomu reálně zúžila, bylo to velmi nebezpečné pro protijedoucí vozy atd. Při vyhýbání docházelo i k poškozování laků vozidel atd.. Na 22. veřejném zasedání Zastupitelstva obce Újezd pod Troskami dne 26. 6. 2018, jsem se od našich zastupitelů opět dozvěděl, že to řešit nejde. Nečekal jsem na "zázrak" a 18. 7. 2018 jsem podal Podnět na Údržbu silnic do Jičína, ke kterému se podpisy připojili další spoluobčané, přátelé ze Lhotky. Zástupci ÚS Jičín zareagovali kompetentně a 14. - 15. 8. 2018 byly nebezpečné větve vyřezány.

Srazy Lhot a Lehot včetně Semínovy Lhoty

Srazy Lhot a Lehot včetně Semínovy Lhoty

Od roku 2014 opět ze Semínovy Lhoty jezdíme na Srazy Lhot a Letot po celé České republice i na Slovensko. V roce 2014 jsme byli v Kostelní Lhotě u Nymburka, v roce 2015 v Lehotě u Nitry, v roce 2016 v Ostrožské Lhotě u Uherského Hradiště, v roce 2017 ve Lhotce pod Ondřejníkem u Frýdku Místku a letos již na 38. SRAZU LHOT A LEHOT v Dlouhé a Husí Lhotě u Mladé Boleslavi. Účast Semínovy Lhoty beru jako reprezentaci naší malé, krásné vesničky z Českého ráje. Současně se na srazech i dobře bavíme.

Nová trička Semínovy Lhoty v akci

Nová trička Semínovy Lhoty v akci

Účastníme se Srazů Lhot a Lehot. Měli jsme letos významné oslavy 700. let naší obce Újezd pod Troskami, navíc současně i s oslavou 130. let zdejšího SDH. A to jsou právě ty ideální příležitosti, kde můžeme Lhoťáci, důstojně reprezentovat Semínovu Lhotu, jak jinak, než v nových žlutých tričkách nebo nových hasičských stejnokrojích. Na schůzi SDH SL "1" jsem inicioval a následně i spolu navrhnul nová trička Semínovy Lhoty.

Kandidátka Za čistý Újezd pro rozvoj OBCE

Zajímají vás moje další aktivity pro rozvoj OBCE?

Volejte, piště. Měl jsem řadu jednání s našimi zastupiteli za poslední 4 roky.