Srazy Lhot a Lehot včetně Semínovy Lhoty

Srazy Lhot a Lehot včetně Semínovy Lhoty

Od roku 2014 opět ze Semínovy Lhoty jezdíme na Srazy Lhot a Letot po celé České republice i na Slovensko. V roce 2014 jsme byli v Kostelní Lhotě u Nymburka, v roce 2015 v Lehotě u Nitry, v roce 2016 v Ostrožské Lhotě u Uherského Hradiště, v roce 2017 ve Lhotce pod Ondřejníkem u Frýdku Místku a letos již na 38. SRAZU LHOT A LEHOT v Dlouhé a Husí Lhotě u Mladé Boleslavi. Účast Semínovy Lhoty beru jako reprezentaci naší malé, krásné vesničky z Českého ráje. Současně se na srazech i dobře bavíme.

Prvního srazu v roce 1981 v Úhlířské Lhotě se zúčastnila čtyřicítka Lhot. Největší počet Lhot a Lehot, celkem 93, byl v roce 1986 v Dlouhé Lhotě. Několik dnů trvající srazy se obvykle konají o prvním víkendu v červenci, kdy je i svátel Cyrila a Metoděje. Vítán je každý, kdo na srazy jezdí.  

Unikátní jsou www stránky o 367 Lhotách a Lhotkách v ČR a o 40 Lehotách a Lehotkách v SR od Václava Kozelky. I Semínova Lhota by mohla přispět, organizací některého z budoucích srazů, k zachování již desítky let trvající tradice Srazů Lhot a Lehot.

Jaká je na srazech Lhot a Lehot pohodová zábava, kůltůrní i soutěžní program, jak vypadá průvod třeba i více jak 60. Lhot a Lehot, se můžete podívat i ve výše uvedených prolincích na weby. Po srazu v Ostrožské Lhotě jsem připravil nástěnku našeho SDH o této povedené akci, podívejte se, jaké to bylo na srazu super!

Semínova Lhota v Ostrožské Lhotě 2016 (nástěnka SDH ve Lhotce)

Fotogalerie účasti Semínovy Lhoty 2014 - 2018

Máte dotaz ke srazům? Chcete se také účastnit? Skvělé, pojeďte s námi!