Nebezpečně přerostlé křoví do silnice č. III/2821

Nebezpečně přerostlé křoví do silnice č. III/2821

Řadu měsíců nám komplikovaly silniční provoz do Lhotky nebezpečně přerostlé větve stromů a keřů, silnice se díky tomu reálně zúžila, bylo to velmi nebezpečné pro protijedoucí vozy atd. Při vyhýbání docházelo i k poškozování laků vozidel atd.. Na 22. veřejném zasedání Zastupitelstva obce Újezd pod Troskami dne 26. 6. 2018, jsem se od našich zastupitelů opět dozvěděl, že to řešit nejde. Nečekal jsem na "zázrak" a 18. 7. 2018 jsem podal Podnět na Údržbu silnic do Jičína, ke kterému se podpisy připojili další spoluobčané, přátelé ze Lhotky. Zástupci ÚS Jičín zareagovali kompetentně a 14. - 15. 8. 2018 byly nebezpečné větve vyřezány.

Poděkovat se patří, Údržbě silnic závod Jičín, za vyřezání do silnice zasahujících větví komunikace č. III/2821 do Semínovy Lhoty. Ještě zbývá odstranit několik stromů a keřů, které nebezpečně zakrývají výhled do zatáček (situace je popsána v Podnětu ke stažení bod 1. a 3.). Toto bylo dohodnuto od ÚS vyřešit do konce tohoto roku ve vegetačním klidu.

Mé velké poděkování patří vám všem přátelé ze Lhotky, co jste se připojili svými podpisy k Podnětu a pomohli tak, tuto nepříjemnou záležitost, ku prospěchu všech projíždějících spoluobčanů vyřešit!

Podnět na Údržbu silnic Jičín

Fotografie nebezpečných míst, stav před prořezáním větví