Zeman a Klaus jsou monstrózní zjevy naší politiky - s tím 100 % souhlasím!

28. 7. 2022

Volba pana prezidenta či paní prezidentky České republiky v lednu 2023 se blíží. Koho si ve volbách občané zvolíme? Bude to po dlouhých 20 letech konečně osobnost či opět monstrum? V zajímavém rozhovoru na mé oblíbené stanici - Českém rozhlasu Plus, se dozvíte mnohé o nás občanech..., o populistech a i o monstrózních zjevech naší politiky... Naše společnost je nemocná, vnímám to stejně, jako pan filosof Václav Němec (paní Barbora Tachecí je opět skvělá...).

Zajímá mě svoboda a demokracie nejen v naší zemi. EU s USA musí maximálně vojensky i humanitárně podporovat obdivuhodně statečný boj Ukrajiny proti okupantům z Putinova Ruska, a to až do vítězství Ukrajiny! EU je podmínkou prosperity a NATO zárukou bezpečnosti v Evropě, tedy i v ČR, to je mi jasné léta!

Zda bude naším prezidentem po dlouhých letech zase osobnost (děkuji Vám za vše pane Václave Havle) nebo jim bude opět nějaký monstrózní zjev je důležité...! Pro mnohé nepěkné nejsem voličem expremiéra A. Babiše (alias Bureše) a již brzy i exprezidenta M. Zemana (alias). Stydím se za oba i jejich voliče..., stejně platí i pro exprezidenta V. Klause a mnohé další, jim podobné...! Nemívám virózu, neskáču na lep Okamurově populistické SPD či KSČM, ale podporuji Milion chvilek pro demokracii a volím Piráty.

Níže několik názorů moudrých - vnímám realitu stejně:

Jan Kalvoda: "Babiš je čistokrevné mocenské zvíře - má rád moc, ale nemá rád to, co ji omezuje", rozhovor zde.
Vladimír Just: "Po Havlovi jsme měli dva proruské prezidenty, kteří lidem říkali, co chtěli slyšet", rozhovor zde.

Na Českém rozhlasu Plus najdete v pořadu Osobnost Plus, který moderuje Barbora Tachecí mnohé zajímavé rozhovory s moudrými osobnostmi, kterých si vážím a mezi které patří například i spisovatel a novinář pan Karel Hvížďala: Zeman a Klaus jsou k Rusku shovívaví - chovat se tak musí, protože na ně něco ví.

Rozumné názory a odvahu nazývat situace, lidi, politiky... správnými jmény (se kterými souhlasím, až na názor na pana Kalouska, kterého "nemusím"...) má např. lékař pan Martin Straka, o kterém pan Andrej Babiš řekl, že je "nejodpornější primář v rebublice". Doporučuji poslechnout si celý rozhovor s panem doktorem...

I pro mě je ostudné, že jsme v ČR měli v jeden čas premiéra Babiše a prezidenta Zemana, kde má Babiš nejvyšší preference při volbě budoucího prezidenta ČR, nechápu slušně řečeno "zaslepenost" jejich voličů... Když většina nevolí osobnosti, ale monstrózní zjevy, tak se nedivme, že to v naší zemi vypadá, jak vypadá...

Přeji všem spoluobčanům zdraví a ať se Vám daří co nejlépe :-).

Ing. Václav Lhoták

Ing. Václav Lhoták
Váš zastupitel z kandidátky ZA ČISTÝ ÚJEZD

Kontaktní formulář