Zvolí si Slováci za prezidenta Ficovu "podržtašku" nebo pana Korčoka?

11. 3. 2024

Moudří, vzdělaní, slušní občané SR prohráli poslední parlamentní volby s těmi "opačnými" občany. A tak v SR vládne "Ficův svět" lží, intrik, "našich lidí", mafiánů, populismu... proruského SMERu, Pellegriniho HLASu a Dankovi SNS! Tato vláda vede Slovensko na okraj EU a NATO..., k zločinnému Rusku! Pro demokracii a právní stát na Slovensku je velmi důležité, kdo bude zvolen prezidentem. Volba Pellegriniho bude další fatální chybou, "chcimír" Fico ovládne vše!

Slovensko, opět ukradený stát?!

Nebyl jsem naivní, hloupý - Ficův "užitečný idiot nebo komplic" (stejně jako mnozí další, podobně smýšlející), abych si před posledními parlamentními volbami na Slovensku myslel, že se pan Pellegrini (strana HLAS) nespojí s Ficem (stranou SMER-SD), aby společně znovu "ukradli stát"...! Stejně tak ani dnes nejsem naivní..., abych panu Pellegrinimu uvěřil, že bude, co by prezident, hájit prozápadní hodnoty, že se bude spolupodílet na rozvoji demokracie a právního státu na Slovensku!

Nejsem občanem SR, nemuselo by mě tedy ani zajímat, jak se občanům na Slovensku žije a daří, kdo zde a jak vládne atd. Nemuselo... Ale ono mě to zajímá, "nenechává klidným", neboť je to důležité i pro nás v ČR, v celé Evropě... Zejména v dnešní době, kdy je potřebná jednota všech zemí EÚ v maximální vojenské, ekonomické i humanitární pomoci Ukrajincům, obdivuhodně statečně bojujících o svoji svobodu a životy s Putinovými okupanty a vrahy z Ruské federace! Hrdinní Ukrajinci bojují i za svobodu Slováků, nás v ČR, Poláků atd. Rusko nesmí na Ukrajině vyhrát! USA i my z EÚ (i z dalších demokratických zemí po světě) proto musíme, i ve svém vlastním zájmu, trvale dělat maximum a bude-li to třeba, tak poslat i své vojáky na Ukrajinu, pomoci Ukrajincům, a tím i sami sobě...!

A co, že se to teď děje na Slovensku, za čtvrté Ficovi vlády, jak je to vážné, nebezpečné...?
Kdo se zajímá (jako já) o dění na Slovensku, tak ví... Kdo neví, tak ať si poslechne například:

Na prezidenta Slovenské republiky pro roky 2024 - 2029 kandiduje 11 můžů.
Přeji Slovákum za prezidenta pana Korčoka, nepřeji pány Pellegriniho, Harabina nebo Danka:

Ani já nerozumím "chcimírům" (což je nejen pro mě sprosté slovo - nadávka...), že nechápou ani "základy" a to, že je třeba Putina vojensky na Ukrajině porazit! Ne mu jednáním ustoupit a doufat, že mu to bude stačit..., že nebude pak chtít zase další uzemí Ukrajiny..., nebo napadnout i jiné okolní státy... Jako by "chcimírové" z historie nevěděli, jak například dopadlo ustupování Hitlerovi, jednání s ním v Mnichově před II. světovou válkou... Jako by "chcimírové" nevěděli, jak nebezpečné Rusko vždy bylo, je a ještě dlouho bude! Jak se např. Stalin spojil s Hitlerem a napadli Polsko v roce 1939...! Jak tanky Rudé armády v roce 1945 do Československa (ale i do Polska, části Německa atd.) místo znovu nastolení svobody, demokracie, právního státu... "dovezly" komunistické režimy, desítky let nesvobody, morálního i ekonomického úpadku...! Jak nás vojáci Varšavské smlouvy na tancích přijeli do Československa "osvobodit od kontrarevoluce" v srpnu 1968 atd.!

"Chcimírům", co chtějí ustoupit vrahovy Putinovi, i občanům vzpomínajím "jak bylo za komunistů dobře" doporučuji vyslechnout například:

Opakování, matka moudrosti !?

To jistě platí, ale ne pro všechny občany. S některými "je to marné, je to marné, je to marné".
I tak mějme všichni na paměti například níže uvedená slova moudrých:

Sókratés (Řecko - Athény, 469 - 399 př. n. l.)
"Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než nejhorší monarchie nebo oligarchie.".

Edmund Burke (Anglie, 1729 - 1797):
"Demokracie se může lehce stát vládou darebáků."
"K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět doma, se založenýma rukama."
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, nemá smysl."

Václav Lhoták (ČR, 1967 - ?) :-) :
"V demokratických zemích platí, že občané mají takovou vládu, jakou si ve svobodných volbách sami sobě většinově zvolí, tedy jakou si i zaslouží. Demokraticky byl bohužel například zvolen i Hitler kancléřem v Německu, i Gottwald premiérem a pak prezidentem Československa a co hrůzného z toho, v obou případech, vzešlo...! "Politici i v demokraciích jsou "jen vzorkem" nás občanů, tedy slušní i neslušní, schopní, neschopní i všehoschopní, vzdělaní i nevzdělaní, pracovití i líní, samostatní, nezávislí i závislí, korumpovatelní... V SR, stejně jako v ČR, se i v novodobých dějinách dělo, děje a bude dít mnohé nepěkné, když si nemoudří, nevzdělaní, neslušní občané opakovaně hloupě či zištně volí politiky co jim lžou, mají kauzy, populisticky rozhazují nebo korupčně tunelují veřejné prostředky, co se snaží "ukrást" stát...! Ale i tak, je demokracie nejlepší a nejspravedlnější systém vlády, mnohem, mnohem lepší a svobodnější než autokracie, diktatury..., například ta v Ruské federaci!

To, že se moci ve státě, demokratickou volbou, zmocní i lidé typu Hitlera, Gottwalda, Putina nebo Fica, Babiše, Zemana, Klause atd., se žel stává... Ale jen díky zvolení, měli dotyční tu moc páchat zločiny či nepěkné věci... Velkou spoluvinu za jejich "činy", tak mají voliči, co je "moudře" ve volbách zvolili i aktivně podporovali!

PS 25. 3. 2024: Vítezství pana Korčoka v 1. kole prezidenstských voleb je skvělá zpráva a naděje pro Slovensko! Rozhodne až 2. kolo, před kterým lze předpokládat i dezinformační kampaň "Ficova světa", který podporuje "svého koně" Pellegriniho. Doufám, cituji: "že na Slovensku pořád ještě existuje obrovské množství lidí, kteří chtějí patřit do Evropy, chtějí žít ve funkční demokracii a ne v systému, ve kterém se bude Orbán křížit s Putinem", konec citace. Doufám i ve vyšší volební účast...

Moudrá slova Tomáše Halíka a Štefana Hríba třeba tesat do kamene, aneb "Rozhodne sa Slovensko pre slobodný svet, alebo pre područie Ruska?".
Moudrý, vzdělaný, slušný občan Slovenska nebude volit za prezidenta pana Pellegriniho. Zvolí pana Korčoka! Doufám, že bude více moudrých...

Přeji občanům Slovenské republiky moudrou volbu, přeji jim pana prezidenta Ivana Korčoka!

Ing. Václav Lhoták

Ing. Václav Lhoták
aktivní občan, volič a pravdoláskař :-)

Zvolí si Slováci Ficovu podržtašku nebo pana Korčoka?

Kontaktní formulář