Přeji Slovensku moudrou volbu, nepřeji návrat mafiánů, populistů... k moci!

25. 9. 2023

Občany Slovenské republiky čekají velmi důležité parlamentní volby, které rozhodnou o vývoji jejich země na mnoho let. Slováky mám rád (nejen jako "Čechoslovák" ročník 1967) a tak nepřeji SR volební vítězství Ficova SMER-SD, jeho vládu podporovanou vlastním "bečkem" - Pellegriniho HLASem a SNS, fašisty atd. Býti občanem Slovenska, tak volím Progresívne Slovensko s M. Šimečkem, ne "Ficův svět" lží, intrik, "našich lidí", mafiánů, populismu, proruského SMERu!

Slovensko respektovaný člen Evropské unie či druhé Maďarsko?

Občanům SR nezávidím rozhodování jakou, že z politických stran mají 30. září 2023 volit. Po tom všem..., co si prožili nejen při třech Ficových vládách 2006 až 2018 (s jeho demisí po vraždě Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové), ale i za 3 roky po posledních parlamentních volbách v roce 2020... I na Slovensku, stejně jako v ČR a jinde platí, že občané mají jen takovou vládu, jakou si zaslouží (= volí) a politici jsou jen vzorkem občanů, tedy slušní i neslušní, schopní, neschopní i všehoschopní, vzdělaní i nevzdělaní, pracovití i líní, samostatní i závislí, planým slibům (ne)věřící, prozápadní či proruští nebo i bohužel vůbec nezajímající se o veřejné dění atd.

Občané Slovenska si sami rozhodnou v jaké zemi budou žít! Zda v demokratické a rozvíjející se (i přes mnohé nepěkné kauzy a těžkosti...) nebo opět v té "Ficovi", klientelistické a populistické, směřující na okraj EU, k Maďarsku, k Rusku..., kde bude oživen systém "našich lidí" v policii, prokuratuře, v soudnictví, v zastupitelstvích atd., kde se budou postupně omezovat svobody občanů, médií atd. Tak jak se to dělá při cestě od demokracie k moci "vůdce s pevnou rukou", k zrůdné totalitě...!

Důležité je, aby šlo volit co nejvíce moudrých občanů, kteří vidí obrovské výhody demokracie, jsou pro členství v EU a NATO (psal jsem o tom z pohledu ČR i obce kde žiji zde). Moudrých občanů, kteří chápou, že je třeba pro uzdravení společnosti na Slovensku i nadále umožnit policii, NAKA, prokuratuře a soudům nezávislé vyšetřování kauz, padni komu padni... Moudrých občanů, kteří jsou pro maximálně možnou vojenskou i humanitární podporu Ukrajinců, obdivuhodně statečně bojujících o svoji svobodu a životy s Putinovými okupanty a vrahy z Ruské federace..., hrdinných Ukrajinců bojujících i za svobodu Slováků, nás v ČR, Poláků atd.

Občanům Slovenska blahopřeji například k moudré, demokraticky a prozápadně orientované paní prezidentce Z. Čaputové, k panu premiérovi Ľ. Ódorovi , který vede kompetentní úřednickou vládu a chápe nutnou konsolidaci veřejných financí SR, bez pokračování populistického rozhazování..., k profesionálně a statečně jednajícím pánům - prezidentu Policie SR Š. Hamranovi a speciálnímu prokurátorovi D. Lipšicovi a dalším slušným a statečným! K občanům a občankám, kterým jde na Slovensku o demokraci a právní stát, kteří nejsou lhostejní k veřejnému dění a nevěří planým slibům zkorumpovaných, nedemokratickým atd. politiků!

Nerozumím voličům pana Fica, Bláhu, Kaliňaka...

Dělá se mi špatně, na zvracení..., když vidím a slyším některé politiky na Slovensku..., jak lžou, manipulují, vyhrožují, překrucují dějiny atd.:

L. Bláha a R. Fico (SMER) na letošních oslavách SNP ve Zvolenu v Událostech Luďka Staňka.
R. Kaliňák a R. Glück (oba SMER) zbaběle napadli L. Matoviče (OĹaNO) - Denník N.
Vystupování L. Blahu (SMER) připomíná fašisty z 30 let - Aktuality.sk, E. Tabery
atd.

Denník N odvedl před volbami na Slovensku velmi záslužnou osvětu v seríálu diskusních pořadu "Jak zachránit demokracii". Nejen díky Denníku N může každý občan získat relevantní a objektivní informace týkající se politiky, historie, ekonomiky atd. Za dobrý a vyvážený zdroj informací na Slovensku mohu dále například doporučit Aktuality.sk nebo DENNÍK POSTOJ nebo kanál Týžděň - Večery pod lampou, kanál SME a kanál STARTITUP atd. Stačí si "jen" vyslechnout "pár" diskusí a žádný občan již nemusí "býti mimo mísu" ohledně politiky (nejen) na Slovensku. Vzdělaný, moudrý a slušný občan neškodí vlastní zemi, a tím i sám sobě...!

Nadávat v hospodě nebo doma u kořalky, piva či vína nebo nechodit k volbám, to ničemu nepomůže! Občané nejen SR by měli volit moudře, tzn. kompetentní politiky, kteří nelžou, nemají kauzy... Spolurozhodovat o OK vývoji své země, OK budoucnosti v EU (předpoklad prosperity) a v NATO (ochrana svobody, bezpečnosti).

I v ČR máme za sebou veledůležité a těsné volby prezidenta z kraje roku 2023 a volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v roce 2021, které dopadly pro ČR dobře, díky moudrým voličům. I v ČR jsme si "užili" ostudnou dobu spoluvládnutí premiéra A. Babiše - bývalého agenta STB a proruského a pročínského prezidenta M. Zemana, chaotické jednání Babišovi vlády za koronaviru atd. I v ČR je žel možné, aby byl ministrem spravedlnosti P. Blažek z ODS, scházející se s M. Nejedlým, jenž je v hledáčku tajných služeb nejen pro proruské aktivity!

I v ČR, stejně jako v SR se dělo, děje a bude dít mnohé nepěkné, když si občané opakovaně hloupě či zištně volí politiky co lžou, mají kauzy, populisticky rozhazují nebo korupčně tunelují veřejné prostředky atd. I tak, je demokracie nejlepší a nejspravedlnější systém vlády, který si kdy lidstvo samo pro sebe vymyslelo...!

Jen je třeba míti trvale na paměti například níže uvedená slova moudrých:

Sókratés (Řecko - Athény, 469 - 399 př. n. l.)
"Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než nejhorší monarchie nebo oligarchie.".

Edmund Burke (Anglie, 1729 - 1797):
"Demokracie se může lehce stát vládou darebáků."
"K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět doma, se založenýma rukama."
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, nemá smysl."

Přeji všem občanům Slovenské republiky dobrou a moudrou volbu, zdraví a ať se Vám daří co nejlépe :-).

PS 5.10.2023: Vítězství Ficova SMERu je pro Slovensko špatně!

Výsledky demokratických voleb je třeba respektovat, i když pro Slovensko dopadly špatně! Vzdělaní, moudří a slušní Slováci ve volbách prohráli..., s těmi méně vzdělanými atd. S těmi, co demokratický a právní systém nechtějí, co chtějí zpět totalitu, vládu Ficovi "silné ruky", své "jistoty", návrat vlivu Ruska...! Tyto "vítězné" občany nepovažuji za demokraty, vzdělané atd., když chtějí demokratický a právní systém rozbít, nevadí jim zkorumpovanými politiky podporovaná korupce, skrytá vláda oligarchů - mafiánů atd.! Nejen dnešní realitu na Slovensku moudře popisuje sociológ pan Vašečka, tesat jeho slova třeba do kamene, přidat k DESATERU... V každé slovenské domácnosti by měly být poučné knihy spisovatele Pavla Kosatíka - Slovensko 33 let poté a Slovenské století (ideálně i jako povinná školní četba).

Příprava k Ficově "noci dlouhých nožů" již je dávno v běhu, nejen vyhrožováním prokurátorům Speciální prokuratury SR... !
Dobrou zprávou je, že Slováci přežili Mečiara a přežijí i Fica. Škoda, že se Slovensko opět točí v bludném kruhu, ztrácí čas...
Jisté je, že vzdělaní, moudří a slušní Slováci se nevzdají usilování o demokratický a právní systém ve své zemi!
A Ficův SMER-SD možná nesestaví vládu... Uvidíme, jak státnicky se zachová Pellegriniho strana HLAS...
Naděje pro Slovenskou republiku umíra až poslední... Uvidíme další vývoj...

PS 11.10.2023: Pellegrini se nezachoval státnicky, vybral si minulost = SMER + HLAS + SNS...:

Ing. Václav Lhoták

Ing. Václav Lhoták
aktivní občan, volič a pravdoláskař :-)

Pravda o Ficově SMERu, o politice a voličích na Slovensku!

Kontaktní formulář