VOLBY 2021 - naše ŠANCE PRO ZMĚNU, pro lepší budoucnost a život v ČR

6. 10. 2021

Výsledek voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR rozhodne o tom, zda se naše země vrátí (?!), po mnoha letech nejen morálního marasmu, do vyspělé demokratické Evropy. Stejně, jak nám již řadu let chybí na Pražském hradě osobnost - státník, jakým byl pan prezident Václav Havel, tak nám žel roky chybí i důvěryhodné vedení státu! Nenechám se obelhat sliby a uplatit "dárky" populistů z ANO a SPD, neodpustím totalitu KSČ, VOLÍM BUDOUCNOST!

Zajímá mě od dětství historie a od roku 1989 sleduji politickou scénu v ČR. Viděl jsem od Sametové revoluce (tehdy jako student ČVUT jí i v Praze aktivně prožil) stovky nejen nedělních debat našich politiků, registroval jsem mnoho jejich nesplněných slibů, lží, zavrženihodných, často i kriminálních kauz atd. Viděl jsem stovky dílů publicistického cyklu Historie.cs, kde historici objektivně a kompetentně debatují o mnohém nejen z naší historie. Tento cyklus vám vřele doporučuji, jako zdroj poznání nejen našich dějin, ale i cílů, motivací... lidí, neboť naše dějiny se "netvoří samy", ale tvoříme je my, samotní občané, konkrétní lidé v minulosti i nyní.

Díky výše uvedenému jsem pochopil mnohé a mám své "politické desatero" nejen k těmto volbám:

  1. každý jeden hlas ve volbách, tedy i ten můj, je důležitý a rozhoduje v jaké zemi (i obci...) všichni žijeme,
  2. volit je základní právo občana, volit chodím vždy, to je minimum, co mohu pro vývoj v naší zemi udělat,
  3. vždy mám z čeho volit - jsou rozdíly mezi idejemi, sliby... i politiky, jejich morálkou a prací pro občany ČR,
  4. nikdy znovu nevolím stranu, která je pro mě nedůvěryhodná, měla "kauzy", které si ok interně nevyřešila,
  5. sleduji politické dění, zjišťuji si informace z více zdrojů, používám i "selský" rozum, tzn. volím zodpovědně,
  6. vysoká volební účast je žádoucí, aby mandát politiků byl silný - nezpochybnitelný a společnost stabilní,
  7. nevolit je hloupé - napomáhá to zlu a nízká volební účast dává vítězům voleb vyšší moc, než si zaslouží,
  8. politici (jež si my volíme) jsou jako my občané, tzn. slušní i neslušní, schopní, neschopní i všehoschopní...,
  9. EU a NATO je pro mě garantem míru, svobody a prosperity v Evropě, nechci války v Evropě, Putina atd.  
  10. "političtí" lháři = korupčníci = populisté nespojí naši společnost (občany), neboť jim rozdělení vyhovuje...! 

Narodil jsem se v roce 1967 v ČSSR, cítím se býti stále "Čechoslovákem" a tak i moc fandím aktuálnímu, velmi komplikovanému očistnému dění na Slovensku, které probíhá v celé jejich společnosti, v politice, i u policie, na prokuratuře, soudech..., po posledních volbách do Národní rady SR. Když se podíváte na pár desítek rozhovorů - podcastů, například na YouTube Denník N nebo Aktuality.sk, tak pochopíte, o co všechno na Slovensku jde a jak to žel analogicky funguje asi i u nás... Jsem si jistý, že i v ČR potřebujeme obdobný očistný proces a změna ve vedení Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR po volbách by jej mohla nastartovat!

Mé oblíbené citáty, které se hodí k výše uvedenému:
„Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic. “ - Edmund Burke.
„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne." - Václav Havel.

Volby do Parlamentu ČR jsou jednou za 4 roky a jejich výsledky mají pro naši zemi dalekosáhlé důsledky... Minulé parlamentní volby vedly i k Letné 1 a Letné 2. Různé demontrace uvědomělých občanů, v čele s aktivitou spolku MILION CHVILEK PRO DEMOKRACII byly, jsou a trvale budou velmi, velmi důležité pro naši svobodu, demokracii i prosperitu v ČR. Stejně zásadní budou i příští prezidentské volby v České republice, kde si doufám občané nezvolíme žádného "profláknutého" (ex)politika či populistu, lháře, korupčníka..., ale důvěryhodnou osobnost s morálkou, za kterou se nebudeme muset opět stydět...!

Doplněno 2. 11. 2021 o slova, s nimiž souzním, jenž třeba tesat do kamene :-) : Trend se mění. Lháře, opilce a podvodníka už lidé na Hrad možná nechtějí.

Mám naději ve změnu politické kultury v ČR, lepší budoucnost pro celou naši společnost, jenž přinese positivní nám všem!

Přeji dobrou volbu a zdraví VŠEM!

Ing. Václav Lhoták

Ing. Václav Lhoták
Váš zastupitel z kandidátky ZA ČISTÝ ÚJEZD

Kontaktní formulář