Volím Petra Pavla! Je nadějí pro naší zemi a usmíření mezi občany!

25. 1. 2023

V I. kole prezidentské volby jsem volil pana Marka Hilšera. Nechtěl jsem po více jak 30 letech od Sametové revoluce prezidenta s komunistickou minulostí! K tomu žel ještě naše společnost nedozrála... Ve II. kole budu i já volit pana generála Petra Pavla. Budu volit svobodu, demokracii, pravdu a důstojnost pro všechny naše občany, i jeho upřímně míněnou snahu o usmíření mezi rozdělenými občany. Nechci Babišův svět plný populismu, lží, chaosu, malosti...! 

Bude Újezd pod Troskami baštou ANO, populistů?

Voliči SPD v Semínově Lhotě (místní část obce Újezd pod Troskami v Českém ráji) "proslavili" naši obec po celé ČR! Jako baštu kandidáta na prezidenta J. Bašty z SPD (v I. kole jej volilo 13 z 49 voličů - 26,53 %, A. Babiše 9 voličů - 18,36 %). Voliči dalších částí obce Újezd pod Troskami nejvíce volili A. Babiše z ANO (Újezd + Čímyšl 34 hlasů - 36,55 %, Hrdoňovice 28 hlasů - 49,12 %). Bude po 2. kole prezidenstké volby celá obec Újezd pod Troskami baštou A. Babiše? To snad NE!

Uvedené v článcích v Deníku N a v Seznam Zprávy o Semínově Lhotě by bylo k smíchu, kdyby to nebylo k pláči! Články v plném znění najdete v příloze. Dojde díky celostátnímu "proslavení" Semínovy Lhoty ke zvýšení turistického ruchu v naší obci? Nevolím SPD, KSČM ani ANO a Trikolóru, nejsem tedy asi dle jejich voličů u nás na vsi ani ten "správný" Čech a vlastenec, ale mám rád obec, ve které žiji. A také vím, že pokud by většinově občané ČR volili populistické SPD + ANO atd. tak, jako v naši obci Újezd pod Troskami, tak by to bylo nebezpečné pro občany, demokracii i ekonomiku v ČR!

Volba prezidenta ČR: data po volbách celý Újezd pod Troskami, samostatně místní části Újezd + Čímyšl, Hrdoňovice, Semínova Lhota (+ v PDF ke stažení níže).

27. a 28. 1. 2023 v místní části Újezd pod Troskami, Čímyšli a v Semínově Lhotě, stejně jako v celé ČR, zvítězil zdravý rozum, hodnoty, pravda a láska nad jalovým populismem, malostí, lží a nenávistí (jen v Hrdoňovicích žel těsně zvítězil A. Babiš). Skvělé spoluobčané - voliči pana Petra Pavla, poděkujme si, že jsme si udělali "chvilku pro demokracii", každý jeden náš hlas byl a je velmi důležitý! S panem prezidentem Petrem Pavlem máme naději na lepší spolužití občanů v naší zemi! Nečekejme ale jen, co udělá pan prezident pro nás nebo za nás. Přemýšlejme, co můžeme udělat každý jeden z nás občanů pro většinově jistě společný cíl...

V I. kole volby jsem volil pana M. Hilšera. Nechtěl jsem (stejně jako pan M. Kocáb) po více jak 30 letech od Sametové revoluce prezidenta s komunistickou minulostí... A to nejen proto, že jsem z maminky strany vnukem Václava Paříka z Branžeže č. p. 7, sedláka s cca 20 ha, koňmi, dobytkem... Statečného člověka, který v 50. letech nevstoupil do JZD... Který byl v roce 1952 odsouzen trestní komisí ONV Mnichovo Hradiště za údajné neplnění předepsaných dávek k pokutě, propadnutí usedlosti včetně živého i mrtvého inventáře, vystěhování celé rodiny, zákazu pobytu v Branžeži a 6,5 letům nucených prací v uranových dolech v Jáchymově...! Bohužel nám děda díky nemoci po vytrpěném předčasně odešel... Pokud jsem po někom povahově, tak po dědovi Václavovi Paříkovi z Branžeže, děkuji Ti dědečku!

Každý z občanů máme díky demokratickému zřízení možnost svobodně se rozhodnout a volit podle svých životních hodnot a zkušeností, preferencí, znalostí..., ale i svého svědomí. Pana generála Petra Pavla chtějí za prezidenta ČR miliony našich spoluobčanů včetně mě. Pro jeho službu naší zemi po roce 1989 a jeho obecně správné názory. Má i velkou podporu osobností naší země, což je fajn... BABIŠ NEMŮŽE BÝT PREZIDENTEM PRO MNOHÉ NEPĚKNÉ! Moudré jsou názory osobností, kterých si roky vážím, a to kněze, teologa a sociologa pana T. Halíka a herce pana O. Vetchého. Rozhovory doporučuji k vyslechnutí i voličům agenta STB Babiše...!

Nechci Babišův svět plný zločinů, lží, chaosu a neschopností, které mohou i zabíjet! Nechci "dotřetice" další monstrum na Pražském hradě, které by rozdělovalo občany, co by naší zemi opět dělalo ostudu po Evropě, po civilizovaném světě, jako tomu bylo za prezidentů V. Klause a M. Zemana. Budu volit generála Petra Pavla! Je nadějí pro naši zemi, naději pro všechny slušné občany.

Populismus není cestou k řešení krizí, ale do krizí!

Nerozumím názorům voličů SDP, ANO či KSČM a Trikolóry, kteří chtějí nesmyslné, nereálné a i pro ně nebezpečné změny, například, aby ČR vystoupila:

  • z EU, když je to záruka prosperity a míru v Evropě (již neválčí např. Německo s Francií, Anglie se Španělskem atd., jako tomu bylo mnohokráte v historii...), když nám ekonomicky vyspělejší evropské státy přes EU ročně přispívají (od roku 2004) stovkami miliard Kč, na rozvoj naší země, na zlepšení životního prostřední, zdravotnictví, vědu a výzkum, kulturní památky, zemědělství, stavbu komunikací a mnohé další... Bylo by nám občanům ČR lepe mimo EU? 100 % NE!
  • z NATO, když je to záruka bezpečnosti a míru v Evropě, když jen díky tomuto paktu USA a západních zemí (tehdejší obranné protiváze Varšavské smlouvy v čele se SSSR, i proti naši - KSČ ovládané ČSR, proti NDR atd.) byl mír v Evropě po 2. světové válce (mimo války v Jugoslávii), když jen díky spojenectví demokratických států v NATO máme i v ČR od roku 1999 šanci se ubránit Putinovu Rusku, pokud by nás napadlo... Ubránili bychom se sami ČR bez NATO? 100 % NE!

Hrozím se naivity voličů SDP, ANO či KSČM Trikolóry, kteří věří v nereálné populistické sliby, nechají se uplácet na dluh příštích generací, i jejich dětí:

  • populistické vlády ANO, SPD atd., natož jejich případní prezidenti..., nemohou sjednotit společnost, když jejich hlavním politickým "nástrojem" je naše občany rozdělovat (dle hesla "rozděl a panuj"), když umí jen populisticky slibovat nereálné - protichůdné (např. snižování daní vs. nesystémové zvyšování výdajů státu...), když voliče, populisté zejména před volbami, pro udržení své moci na dluh uplácejí a odvádějí od důležitých témat (dle hesla "chléb a hry"), místo aby dělali zodpovědnou politiku a realizovali tolik potřebné (vládami ODS, ČSSD... špatně a zbaběle) desítky let odkládané reformy,
  • stát sice asi úplně zkrachovat nemůže, ale pokud se vláda nebude chovat zodpovědně, nebude říkat občanům pravdu, i když vždy není příjemná..., tak se můžeme všichni dostat do daleko větších krizí než je ta současná, a to nejen ekonomických, ale i politických..., u státu je to podobně jako u rodiny, která musí (měla by) při svých výdajích vyjít se svými příjmy, pokud se nechce půjčkami dostat do vážných problémů, zadlužení, těžko řešitelných exekucí atd. 

Nadávat v hospodě nebo doma "u piva", to ničemu nepomůže. Pojďme spoluobčané volit a spolurozhodnout o lepším vývoji naší země, spolužití mezo občany.

Edmund Burke (Anglie, 1729 - 1797):
"Demokracie se může lehce stát vládou darebáků."
"K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět doma, se založenýma rukama."
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, nemá smysl."

Přeji všem spoluobčanům dobrou volbu, zdraví a ať se Vám daří co nejlépe :-).

Ing. Václav Lhoták

Ing. Václav Lhoták
aktivní občan, volič a pravdoláskař :-)

Volím pravdu a důstojnost, jsem proti lžím, nevolím ANO + SPD!

Kontaktní formulář