Zvolíme si za prezidenta ČR osobnost nebo montrum, agenta STB...?

3. 1. 2023

Volba pana prezidenta nebo paní prezidentky České republiky je pro vývoj v naší zemi zásadní. Koho si ve volbách občané (ne)moudře zvolíme? Bude to pro mě, po dlouhých 20 letech, konečně osobnost či opět "monstrum", za které se budu zase stydět (jako za p. Klause a p. Zemana)? Pro moji volbu mezi prezidentskými kandidáty je rozhodující jejich morální kredit a postoj k EU a NATO, nevolitelný i pro mě je agent STB p. Babiš a populista p. Bašta!

Považuji za krajně nepravděpodobné, že by některý z kandidátů získal v 1. kole volby více jak 50 % hlasů, takže si dovolím v 1. kole "netaktizovat" a budu volit srdcem a rozumem pana Hilšera, se kterým sdílím morální hodnoty, chápání dění v naší zemi atd. V 2. kole budu volit pana Pavla nebo paní Nerudovou (byť mám u obou "své" pochybnosti...) či jiného kandidáta proti A. Babišovi, dalšímu "monstru" naší politiky!

Nedám na to, že Občan Hilšer nepatří mezi "tři favority", neboť historie mnohokráte ukázala, že "většina" se často mýlí, špatně volí atd. (například parlamentní většina dvakrát zvolila za prezidenta V. Klause, občané většinově dvakrát zvolili za prezidenta M. Zemana - s velmi neblahými důsledky pro naši zemi, občany...). Televizní debaty, kam nebyli pozváni všichni kandidáti jsou špatně! Opravdu jsme většinově nepoučitelní?

16. 1. 2023 - Ve 2. kole budu opět volit svobodu, demokracii, prosperitu a bezpečnost pro ČR v EU a NATO, budu volit pana Pavla. Budu volit proti populistickému hnutí ANO a SPD, neboť nejsem "padlý na hlavu", abych uvěřil lžím, dezinformacím a slibům A. Babiše! Populisté nejsou cestou k řešení krizí, "jen" s méně vzdělanými nebo sociálně slabšími občany manipulují, planě jim slibují, ve společnosti vytvářejí chaos, strach a nepřítele, před kterým pak "chtějí" ony občany chránit! Populisté skvěle umí "jen" lhát, uplácet voliče a tunelovat státní rozpočet, tzn. zadlužovat zemi, nás všechny občany i další generace! Vystrašené občany pak populisté snadněji ovládají... Nebojme se tedy!

Důležité informace:

Nejen pro nerozhodnuté voliče mohou být důležité televizní debaty, kde si lze kandidáty "napřímo porovnat". Vítězem debat je A. Babiš?
Zajímavé rozhovory s kandidáty proběhly na www.novinky.cz, s panem Markem Hilšerem rozhovor najdete zde... A proč z volby neodstoupí zde.
BABIŠOVY ZLOČINY - A. Babiš je i pro mě (včetně hnutí ANO) nevolitelný, stejně jako populistické SPD a J. Bašta! A. Babiš je ještě horší než Zeman a Klaus!

Sleduji politiku v naší zemi od Sametové revoluce, od nabytí naší svobody a demokracie, po pádu více jak 40 let trvajícího protiprávního zločineckého režimu KSĆ. I při mnohému, slušně řečeno "prohnilému" (mnohé resty, stovky kauz, korupce, opoziční smlouva atd.) z doby řady špatných vlád v čele s ODS, ČSSD, ANO... a i při prezidentování V. Klause a M. Zemana jsem rád, že žiji v ČR a ne například v Putinově zvráceném Rusku! Můžeme demokraticky a svobodně volit, máme politiky od Pražského hradu, přes Parlament a Senát, až po nejmenší Obce, které si většinově volíme, tzn. i zasloužíme! Politici jsou "obrazem" občanů, slušní i neslušní...

Snad si hloupě nezvolíme za prezidenta agenta STB nebo populistu, když zadlužování státu na úkor nás i dalších generací je cesta do pekla.
Děsivá je realita kolem A. Babiše (BABIŠOVY ZLOČINY + 10 důvodů proč nevolit AB + video s AB) a kolem J. Bašty, který hlásá ústavní puč!

A. Babišovi přeji spravedlivý soudní proces v kauze "Čapí hnízdo", o který by přišel, kdyby se stal prezidentem, tzn. osobou v kauze  nepostižitelnou...
Zajímavou analýzu k verdiktu soudce pana Šotta, k práci státního zástupce pana Šarocha a vlivu kauzy "Čapí hnízdo" na prezidentskou volbu najdete zde.

Pro mě je, jednou z duševně osvěžujících skutečností, souvisejících s prezidentskou volbou, odchod M. Zemana do zapomnění na "smetiště novodobých dějin" naší země..., za svým předchůdcem V. Klausem, oba "po zásluze" o stát...! Naopak pro mě deprimujícím zážitkem jsou názory kandidáta SPD na prezidenta J. Bašty například v debatě na CNN Prima NEWS, kde se stal 47 % vítězem divácké ankety. Pro mě děsivé pomyšlení, mít takového pana prezidenta...

Sdílím s moudrým panem profesorem Konvalinkou vidění světa a dění kolem nás, i já si s ním přeji, aby gauneři dostali na zadek a aby pravda a láska zvítězily. Každý z nás voličů má možnost svobodně volit dle svých životních hodnot, preferencí, znalostí, zkušeností... Pojďme tedy volit a spolurozhodnout o vývoji ČR. Zapomenout na proruského, pročínského atd. prezidenta M. Zemana bude jistě nejen pro mě očistné..., stejně jako i na jeho "premiérskou éru" v čele ČSSD atd.

Přeji sobě i všem spoluobčanům v této nelehké době opravdového demokrata či demokratku na Pražském hradě!
Potřebujeme mít za prezidenta respektovanou osobnost s morálním kreditem, a ne trestně stíhaného nebo něčí loutku!
Osobnosti významu, přesahu a morálního kreditu T. G. Masaryka nebo V. Havla se v naší zemi rodí žel "jen jednou" za 100 let. 

Přeji správnou volbu všem, ať již / zase nepotřebujeme pytlík na blití z odcházející / hrozící nové "hradní osádky"! 

Opravdu jsme nepoučitelní? 

Ať se vám všem daří a jste zdraví!

 

Ing. Václav Lhoták

Ing. Václav Lhoták
aktivní občan, volič a pravdoláskař :-)

Kontaktní formulář