Aktuality

SLÁVA UKRAJINĚ! Ukrajinci obdivuhodně hrdinsky bojují za svoji vlast a svobodu, bojují i za nás v ČR, za celou demokratickou Evropu proti diktátorovi a vrahovi Putinovi, okupantům z Ruska! Klíčová je jednota EU, i s USA a dalšími státy ve vojenské a humanitární pomoci Ukrajině. Každý musí podle svých možností nějak pomoci, daroval jsem soukromě 100 000,- Kč na humanitární pomoc Člověk v tísní - SOS Ukrajina.

Zajímá mě svoboda a demokracie v naší zemi. Pro mnohé nepěkné nejsem voličem expremiéra A. Babiše (alias Bureše) a exprezidenta M. Zemana (alias). Stydím se, jako občan ČR, za oba, i za exprezidenta V. Klause a mnohé další, jim podobné ... ! Nemívám virózu, ale podporuji Milion chvilek pro demokracii a volím Piráty.

Naše demokracie není samozřejmostí, zajistili nám jí moudří a stateční (např. T. G. Masaryk, V. Havel atd.), mnozí i za správné ideály, i za nás, obětovali život (např. M. Horáková, J. Palach atd.). Pamatujme na hrdiny! Zapalme svíčku, k uctění jejich památky, nebuďme občané "ovce či pštrosi" a ve volbách volme moudře! 

Obec Újezd pod Troskami nevzkvétá, a to již velmi dlouho! A kdo za to může, občané? Mnozí říkáte: TEN či ONEN starosta(ka), místostarosta(ka), zastupitel(ka) obce...! Já říkám: ANO, máte pravdu, ale kdo dotyčné "moudře"..., žel i opakovaně zvolil, i když selhávají...? U rozvoje obce jde o kompetentnost a transparentnost práce zastupitelstva obce (ZO), jde hlavně o práci starosty a místostarosty (OÚ), oni mají i zodpovědnost za úspěch či neúspěch...! Obce, kde mají kompetentní a transparentní ZO / OÚ poznáte, jen do ní vjedete... Obec Újezd pod Troskami mezi takové žel nepatří... Blýská se na lepší časy s realizací ČOV a kanalizace?

Důležité z mé občanské aktivity i z mé práce zastupitele obce v roce 2018 - 2022:

3. zasedání zastupitelstva obce 3. 6. 2019, projednávané body

Dne 3. 6. 2019 od 18:00 se konalo zasedání našeho zastupitelstva. Vedení našeho ZO opakovaně nechce řešit mnou v ZO navrhovaná důležitá témata = většinou své vlastní resty, svá pochybení a nezařadilo mi tyto důležité body k veřejnému projednání na Pozvánku tohoto zasedání. I tak se tyto body na zasedání řešili ! Jak, to se dozvíte ze Zápisu a z Usnesení, které najdete níže v příloze ke stažení, včetně několika mých podnětů a podkladů do ZO.

2. zasedání zastupitelstva obce 11. 3. 2019, realita ZO v Zápise

Dne 11. 3. 2019 se konalo zasedání zastupitelstva, opět s velkou účastí spoluobčanů, což je skvělé. Smutná je bohužel realita práce zastupitelstva, kterého jsem členem, ta je zatím beze změn k lepšímu. Ve vedení ZO setrvává "styl" práce minulých zastupitelstev a to není cesta ke zlepšení a k výsledkům. Koho zajímá dění v obci a na OÚ, tak si přečtěte Zápis a věřte, stejně jako já, že šance na změnu k lepšímu je, "jen" to chce jiný "styl" velení, organizace a práce v ZO.

Zákon č. 106/1999 Sb. - Nájem obecního pozemku p. č. 55/1, tzv. SPEHu

Závažné téma, které je často diskutováno je využití obecního pozemku p. č. 55/1, tzv. SPEHu. Na 1. zasedání ZO dne 17. 12. 2018 se řada spoluobčanů, vč. mě, zajímala o dokumenty týkající se pronájmu tohoto pozemku. Ing. Jiří Hájek si na OÚ tyto dokumenty vyžádal, informace mu OÚ poskytnul (najdete je v Příloze příspěvku) a dle Zákona č. 106/1999 Sb. byly i zveřejněny pro ostatní občany i na www stránkách obce zde, dne 30. 01. 2019 pod "krycím" názvem 106.pdf.

1. zasedání zastupitelstva obce 17. 12. 2018, Podraz 4 zastupitelů na 3

Dne 17. 12. 2018 se konalo další zasedání našeho zastupitelstva obce, na kterém všech 7 zastupitelů odhlasovalo zveřejňování smluv obce a zápisů ze zasedání zastupitelstva obce, kde se ale i bohužel přítomní občané dozvěděli o netransparentním jednání 4 zastupitelů vůči 3 zbylým zastupitelům, kde se projednávala neúplná pozvánka na toto zasedání, aktuální situace kolem kanalizace atd. Ze zasedání je k dispozici Zápis a Usnesení, zvukový záznam.

Zákon č. 106/1999 Sb. - Zápis zasedání ZO 5. 11. 2018 + Smlouva zimní údržba

Občan Ing. Jiří Hájek si 19. 11. 2018 na našem OÚ vyžádal kopii Zápisu z Ustavujícího zasedání ZO (z 5. 11. 2018), kopii Smlouvy o zajištění zimní údržby 2018/2019, informace o odměnách ZO, informace a návrhy Ing. Lhotáka do ZO (nahrávání zasedání ZO, nominace funkcí v ZO, situaci před volbami atd.). Požadované informace mu byly poskytnuty (viz Příloha příspěvku) a byly i zveřejněny na www stránkách obce zde, dne 29. 01. 2019 pod "krycím" názvem 106.pdf.

Ustavující zasedání zastupitelstva obce 5. 11. 2018

Dne 5. 11. 2018 se konalo ustavující zasedání našeho nového zastupitelstva, které bohužel proběhlo jak proběhlo...

Zvolen zastupitelem obce Újezd pod Troskami

Paní Lamačová z rodinných důvodů rezignovala na mandát zastupitele. Od 30. 10. 2018 jsem zastupitelem obce.

Poděkování voličům za účast u voleb a za hlasy

Vážení spoluobčané, je po volbě do zastupitelstva naší obce, voliči rozhodli o zastupitelích na další 4 roky.

Nové webové stránky od DF

Za moji novou webovou prezentaci vděčím společnosti DF MARKETING, která se postarala i o design a responzivní zpracování (správné zobrazení na všech PC zařízeních včetně mobilních). Web mi umožňuje snadnou a intuitivní administraci, bude mi sloužit pro informování spoluobčanů nejen o mé práci v zastupitelstvu naší obce.