Oprava zbrojnice Semínova Lhota 2016 - 2017

Oprava zbrojnice Semínova Lhota 2016 - 2017

Zbrojnice v naší obci potřebuje opravy. Tak se nás do toho brigádně pár hasičů i nehasičů s podporou OÚ v akci "Z" pustilo a naše práce je vidět.

Obrousili jsme a natřeli požární sirénu a dřevěné podhledy střechy zbrojnice, opálili, zbrousili a natřeli jsme i vrata atd. Zbrojnici jsme vrátili její původní zelenou barvu s bílými lištami na vratech. A sluší ji to, krasavice je to! A co teprve až opravíme fasádu, pískovce základů atd.

Celkem nás 13 občanů po práci, o víkendech, ale i o svátcích v termínu od 23. 9. 2016 až do 28. 6. 2017 odpracovalo 199,5 brigádnických hodin v akci "Z", ušetřili jsme OÚ desetitisíce Kč z rozpočtu obce, ty lze použít jinde!

Zbrojnice s pomníčkem padlým naproti a jejich přilehlé okolí je "středobod" Semínovy Lhoty a zaslouží si jistě urbanisticky kvalitní řešení, další opravy! Nezaslouží si ve své blízkosti komunální odpad!
Brigádníci dostali každý na památku odřezek bílé lišty z vrat s dokumentací, mnozí další nám fandili a těch několik, co mě nejen před volbami pomlouvají, žel opravy bojkotovali a koukali ze za záclon...

Poděkování brigádníkům

 1. Václav Lhoták ml. (77 hodin),
 2. Jiří Hájek (57 hodin),
 3. Luboš Polák (33 hodin),
 4. Vráťa Brunclík st. (16,5 hodin),
 5. Anna Pokorná (6 hodin),
 6. Jana Pokorná + Václav Gestřánek (2+2 hodiny),
 7. Václav Eršil + Michal Hradec (1+1 hodina),
 8. Kolářovi st. + ml. (1+1 hodina),
 9. Milan a Vojta Lhotákovi (1+1hodina),
 10. děkuji i Aničce Pokorné a Alence Hájkové za catering.

Zajištěno pro OÚ zdarma

 1. Jiří Hájek (nové lišty na vrata, truhlář na profi vyfrézování lišt atd.),
 2. Václav Lhoták ml. (lešení, doprava materiálu, spotřební materiál),
 3. Kolářovi st. + ml. (modrá skalice na vyčištění střechy od mechu).

Inicioval jsem a zorganizoval opravu zbrojnice ve Lhotce, udělal jsem vizualizaci porovnání tehdejšího zanedbaného stavu zbrojnice se stavem po opravách, připravil jsem i nástěnku SDH SL1 ohledně oprav zbrojnice, dal podklady zastupitelům s finálními daty a fotodokumentací atd. Podívejte se na přílohy níže.

Opět se několik občanů ze Lhotky snaží opakovaným návrhem na přístřešek z boku zbrojnice pro jednu akci za rok (pálení čarodějnic) "zprznit již definitivně" zbrojnici a tím i "náves" Lhotky. Jako by nestačilo jejich a pana ex starosty Kubišty "bezvadné dílo" v podobě odfláknuté oplůtky na odpad za zbrojnicí!

Nezničte několik spoluobčanů "dvěma přílepky" (oplůtka + přístřešek) původní podobu zbrojnice a práci našich předků! Přiložte ruce k dílu a společně dokončeme již započaté opravy zbrojnice! Střed Lhotky s opravenou zbrojnicí, pěkně upraveným okolím bez odpadů, to pak bude naše společná vizitka! 

Nastal čas si přílohami níže připomenout:

 • že přes 80 % účastníků (74 z 92) Ankety ve Lhotce nechtělo oplůtku na odpad za zbrojnicí a minulé zastupitelstvo našeho OÚ jí tam proti většinové vůli občanů postavilo, navíc toto "dílo" pan bývalý starosta Kubišta převzal "ústně" a náš OÚ zaplatil, a to bez jakékoliv kontroly a se závažnými vadami (rozdíl protilehlých stran nevhodně umístěné oplůtky je 12 a 20 cm, dřevěné sloupky nemají žádné patky, ale byly zabetonovány přímo do země atd.),
 • že si většina na členské schůzi SDH SL1 přítomných spoluobčanů ze Lhotky (hasičů i nehasičů) odhlasovala, že nechce přístřešek z boku zbrojnice (dne 10. 6. 2016 bylo jen 7 občanů pro přístřešek, 13 občanů bylo proti přístřešku, 3 se zdrželi), občané dali jasně většinově najevo, že nechtějí zbytečný přístřešek u zbrojnice jen pro pálení čarodějnic, kde navíc ani není žádné sociální zařízení..., když již je ve Lhotce pro akce občanů velmi dobře vybavený "Baráček"
 • pravdivé důvody mého odvolání z funkce starosty SDH SL1 pouhou menšinou 30 % členské základny (VH SDH SL1 dne 21. 1. 2017, přítomno na VH bylo jen 14 z 26 členů SDH, 8 členů bylo pro mé odvolání a to bez zdůvodnění..., 5 bylo proti, 1 členka na schůzi vystoupila z SDH a nehlasovala), po mém odvolání nastal úpadek v činnosti SDH SL1 a ukončilo členství X dalších členů, já jsem v SDH zůstal, aby se opravila zbrojnice, nerozprodala závodní technika atd.,
 • jak pečlivě jsme s Aničkou Pokornou připravili podklady pro Výbor SDH SL1 na VH za rok 2016, zde se podrobně dočtete o aktivitách a "dění" ve Lhotce,

Vadí mi a kritizuji případnou nekompetentnost, šlendrián práci nebo fiktivní činnost, ať už jde o Výbor SDH SL1 či zastupitelstvo OÚ, jehož jsem členem. V roce 2016 jsem například tehdejšího pana starostu Kubištu informoval o škodách napáchaných na obecním i soukromém majetku při opravě železniční trati ve Lhotce (poškozený hydrant, silnice, soukromé pozemky občanů). Jak se ze strany našeho minulého zastupitelstva tato stavební činnost kolem železniční trati průběžně a řádně kontrolovala? A jak pan bývalý starosta Kubišta urgoval za OÚ nápravu těchto škod? Nijak, podepsal, jak mi sám řekl, bezeškodní událost...!

Jakou asi "parádu" by nám dělala zbrojnice z 50. let s přístřeškem z boku a oplůtkou na odpad zezadu? To nechávám na vkusu každého. Pro mě je to vrchol nevkusu! Přečtěte si přílohy níže a poznáte realitu... Sami si jistě uděláte názor, co je a co není správné!

Fotogalerie z opravy zbrojnice I. část ve Lhotce v akci Z