Oprava hasičské techniky a její zkoušky 2015

Oprava hasičské techniky a její zkoušky 2015

Hasičská technika a znalost její obsluhy to je základ SDH. Ve sboru máme PS 8 a soutěžní PS 12, třeba opět soutěžit na okrskové soutěži.

O funkční techniku se nejvíce zasloužili oba Mílové Fraňkové a Vráťa Brunclík, s obsluhou PS 8 a PS 12 nám vypomáhá Radek Janoušek.

Snažil jsem se, jako starosta SDH SL "1", aby bylo naše SDH aktivní. Daroval jsem na nákup stejnokrojů 15 000,- Kč a mrzí mě, pokud stejnokroje náš nový výbor SDH nevyužívá, i ústrojová kázeň, je jedna z povinností hasiče. Nelze se, pořád vymlouvat, "že nejsou lidi", chce to "jen" chtít, natrénovat potřebné a vyrazit na soutěž. Hlásím se do soutěžního družstva, přidá se ke mě někdo? Výbor SDH by měl jít příkladem!

Do výboru SDH se mají hlásit jen ti, kdo mají opravdový zájem o hasičinu, znají Stanovy SH ČMS a plní si své povinnosti. Fiktivní činnost nemůže mít výsledky a také je nemá. Aktivní činnost má výsledky i lidi.

To jak nám to s hasičskou technikou šlo, kdo se o ní staral a opravoval jí, to uvídíte na nástěnce SDH, kterou jsem připravil a na fotogalerii níže.

Rekapitulace z nácviku s PS 8 a PS 12 (nástěnka SDH ve Lhotce)

Fotogalerie z opravy a nácviku hasičské techniky 2015